Jiráskův Hronov 1931-60

  (Zdroj: Jiráskův Hronov 1931-1981 - Státní vědecká knihovna Zdeňka Nejedlého v Hradci Králové, 1982; Jiráskovu Hronovu k sedmdesátinám - Občanské sdružení Kruh Hronov, 2000)


I.ROČNÍK 1931 (16.-23.8.1931)

Alois Jirásek: Otec

(Spolek divadelních ochotníků, Pardubice)

Alois Jirásek: Vojnarka

(Vzdělávací sbor, Vyšehrad)

Alois Jirásek - B.Vrbský: Filosofská historie

(Spolek divadelních ochotníků Jirásek, Nový Bydžov)

Alois Jirásek: Gero

(Soubor vybraných ochotníků)


II.ROČNÍK 1932 (14.-21.8.1932)

J.Stodola: Bačova žena

(Divadelní sdružení Banská Bystrica)

A.Horáková: Libuňský jemnostpán

(Vojanův okrsek ÚMDOČ, Jičín)

B.Borkovec: V káře Thespidově

(Tylův okrsek ÚMDOČ, Plzeň)

Alois Jirásek - M.Svoboda: U Butteauů

(Spolek divadelních ochotníků, Hronov)

Alois Jirásek: Jan Hus

(Soubor předních herců ÚMDOČ)


III.ROČNÍK 1933 (20.-27.8.1933)

P.Petrovič: Liják

(Česká beseda, Záhřeb)

Ladislav Stroupežnický: Václav Hrobčický z Hrobčic

(Macháčkův okrsek ÚMDOČ, České Budějovice a Zeyerův okrsek ÚMDOČ, Prachatice)

F.F.Šamberk: Drama čtyř chudých stěn

(Ladeckého okrsek ÚMDOČ, Most a Ruthův okrsek ÚMDOČ,, Ústí nad Labem)

Alois Jirásek: Jan Žižka

(Soubor předních členů ÚMDOČ)


IV.ROČNÍK 1934 (19.-26.8.1934)

V.Skoch: Penelopa vyšívala

(Jednota divadelních ochotnických besed, Olomouc)

J.Mahen: Ulička odvahy

(Jednota divadelních ochotníků Tyl, Prostějov)

K.Stránský: Jízda za štěstím

(Želenského okrsek ÚMDOČ, Brno)

Alois Jirásek: Jan Roháč

(Soubor předních členů ÚMDOČ)


V.ROČNÍK 1935 (18.-25.8.1935)

B.Kreft: Cejlská hrabata

(Scéna dobrých autorů, Praha)

J.Zeyer: Stará historie

(Jednota divadelních ochotníků Klicpera, Hradec Králové)

J.Zeyer: Doňa Sanča

(Spolek divadelních ochotníků, Pardubice)

Alois Jirásek: Emigrant

(Soubor předních členů ÚMDOČ)


VI.ROČNÍK 1936 (16.-23.8.1936)

V.Werner: Lidé na kře

(Spolek divadelních ochotníků Tyl, Kolín)

J.Hilbert: Druhý břeh

(Spolek divadelních ochotníků Marek, Turnov)

I.Bukovanský: Mezi nebem a zemí

(Dramatická družina Vlast, Praha)

Alois Jirásek: Lucerna

(Soubor předních členů ochotnických spolků z celé republiky)


VII.ROČNÍK 1937 (22.-29.8.1937)

F.Šrámek: Léto

(Lidová scéna, Pardubice)

F.X.Šalda: Dítě

(Spolek divadelních ochotníků Svornost, Lomnice nad Popelkou)

J. a M.Tomanovi: Přítelkyně

(Dramatické sdružení Klicpera, Plzeň)

E.Vachek: Benedek

(Vojenské zátiší železničního pluku a spolek divadelních ochotníků Pardubice)


VIII.ROČNÍK 1938 (21.-28.8.1938)

L.Stroupežnický: Naši furianti

(Arbesův okrsek ÚMDOČ, Pardubice)

K.Čapek: Matka

(Spolek divadelních ochotníků Hanka, Dvůr Králové nad Labem)

V.Dyk: Zmoudření Dona Quijota

(Divadelní spolek Kollár, Mladá Boleslav)

Alois Jirásek: Pan Johanes

(Soubor předních členů spolků divadelních ochotníků z celé republiky)


IX.ROČNÍK 1939 (20.-27.8.1939)

K.Čapek: R.U.R.

(Divadelní spolek Kollár, Mladá Boleslav)

V.Werner: Noví lidé

(Spolek divadelních ochotníků Hanka, Dvůr Králové nad Labem)

Z.Němeček: Most

(Spolek divadelních ochotníků, Chrudim)

L.Stroupežnický: Zvíkovský rarášek + Paní mincmistrová

(Spolek divadelních ochotníků, Pardubice)

Alois Jirásek: M.D.Rettigová

(Soubor předních členů spolků divadelních ochotníků z Čech)


X.ROČNÍK 1940 (17.-25.8.1940)

K.Horký: Bejvávalo

(Spolek divadelních ochotníků, Dašice)

F.Götz: Soupeři

(Jednota divadelních ochotníků Rieger, Pelhřimov)

M.Rollerová: Soukeníci

(Spolek divadelních ochotníků Vicena, Ústí nad Orlicí)

J.Vrchlický: Námluvy Pelopovy

(Pěvecko-ochotnická jednota Klicpera, Chlumec nad Cidlinou)

K.Čapek: Loupežník

(Čtenářská vzdělávací jednota Tyl, Praha)

K.Krpata: Mistr ostrého meče

(Spolek divadelních ochotníků, Pardubice)

F.Teteuer: Člověk nemá jen sebe

(Divadelní spolek Hálek, Nymburk)

Alois Jirásek: Otec

(Soubor vybraných členů ochotnických divadelních spolků z Čech)


XI.ROČNÍK 1941 (9.-24.8.1941)

D.Pacovská: Chudí lidé vaří z vody

(Dramatické sdružení Klicpera, Plzeň)

J.Hilbert: Kolumbus

(Nové divadlo, Mladá Boleslav)

F.Tetauer: Milostná mámení

(Spolek divadelních ochotníků, Soběslav)

Z.Štěpánek: Nezbedný bakalář

(Divadelní jednota Jirásek, Nový Bydžov)

V.Verner: Bohatý chudák

(Divadlo Malostranské besedy, Praha)

A. a V.Mrštíkové: Maryša

(Spolek divadelních ochotníků, Kyjov)

J.Drda: Jakož i my odpouštíme

(Malé divadlo, spolek pro postavení lidového divadla, Hostivař)

G.Preissová: Její pastorkyňa

(Divadelní spolek Kolár, Mladá Boleslav)

M.Rutte: Zamilovaní přátelé

(Spolek divadelních ochotníků, Pardubice)

V.Dyk: Ondřej a drak

(Divadelní spolek Vojan, Mělník)

Alois Jirásek: Vojnarka

(Soubor vybraných členů ochotnických divadelních spolků z Čech a Moravy)


XII.ROČNÍK 1942 (15.-23.8.1942)

(Oficiálně se nekonal - odvolán ÚMDOČ)

J.K.Tyl: Strakonický dudák

(Nové divadlo, Mladá Boleslav)

Alois Jirásek: Kolébka

(Dramatické studio Čin, Praha)


XIII.ROČNÍK 1943 (21.-29.8.1943)

(Oficiálně se nekonal - zakázán nacisty)

J.W.Goethe: Ifigenie na Tauridě

(Dramatické studio Čin, Praha)

F.Villon: Zpověď básníka

(Dramatické studio Čin, Praha)

J.Vrchlický: Král a ptáčník

(Nové divadlo, Mladá Boleslav)

Sofoklés: Král Oidipus

(Dramatické studio Rieger, Pelhřimov)


XIV.ROČNÍK 1944 

(Zakázán nacisty)


XV.ROČNÍK 1945 (18.-27.8.1945)

Alois Jirásek: Lucerna

(Spolek divadelních ochotníků, Hronov)

B.Smetana: Prodaná nevěsta

(Spojená divadla, Brno)

F.Sokol-Tůma: Pasekáři

(Soubor župy divadelních ochotníků, Ostrava)

L.Stroupežnický: Na valdštejnské šachtě

(Jiráskův okrsek ÚMDOČ, Hradecko)


XVI.ROČNÍK 1946 (10.-25.8.1946)

("Od Tyla k Jiráskovi")

J.K.Tyl: Jan Hus

(Ochotnický divadelní spolek, Semily)

K.Čapek: R.U.R.

(Divadlo Hanácké obce, Prostějov)

J.Bor: Zuzana Vojířová

(Spolek divadelních ochotníků, Hořovice)

K.Čapek: Matka

(Spolek divadelních ochotníků K.H.Mácha, Litoměřice)

J.G.Tajovský: Statky - zmätky

(Slovenský spevokol, Turčanský Martin)

Z.Němeček: Rukopis času

(Spolek divadelních ochotníků Tyl, Přerov)

J.Hilbert: Falkenštejn

(Jednota divadelních ochotníků Rieger, Pelhřimov)

F.Sokol-Tůma: Gorali

(Divadelní sdružení Sokol-Tůma, Ostrava)

Alois Jirásek: Gero

(Soubor předních členů spolků divadelních ochotníků z českých zemí)


XVII.ROČNÍK 1947 (9.-24.8.1947)

Alois Jirásek - B.Vrbský: F.L.Věk

(Studio ÚMDOČ)

A.Dvořák: Nová Oresteia

(Divadelní ochotnická jednota Tyl, Rakovník)

J.Hilbert: Vina

(Ochotnická jednota, Bělá pod Bezdězem)

P.Petrovič: Liják

(Divadlo Svatoboj, Brno-Husovice)

J. a K. Čapkové: Ze života hmyzu

(Spolek divadelních ochotníků, Hronov)

M.Liška: Švec a čert

(Spolek divadelních ochotníků Tyl, Přerov)

M.Gorkij: Vassa Železnovová

(Dramatický krúžok MOMS, Bratislava)

S.Przybyszewski: Pro štěstí

(Spolek divadelních ochotníků, Dašice)

K.Čapek: Věc Makropulos

(Divadelní sdružení Sokol-Tůma, Ostrava)

F.Langer: Velbloud uchem jehly

(Spolek divadelních ochotníků Tyl, Železný Brod)

F.Šrámek: Měsíc nad řekou

(Divadelní spolek Vojan, Mělník)

J.Maria: Torquato Tasso

(Divadelní jednota Jirásek, Nový Bydžov)


XVIII.ROČNÍK 1948 (7.-22.8.1948)

Alois Jirásek - Port - B.Vrbský: Filosofská historie

(Studio ÚMDOČ)

J.Zeyer: Radúz a Mahulena

(Ochotnický spolek Lidová scéna - Kolektiv mladých, Pardubice)

O.Scheinpflugová: Guyana

(Spolek divadelních ochotníků J.K.Tyla, Blovice)

E.Konrád: Ráj srdce

(Dramatické sdružení Klicpera, Plzeň)

O.E.Lesk: Peldramové

(Pěvecko-ochotnická jednota Klicpera, Chlumec nad Cidlinou)

O.Minařík: Zorka

(Divadelní jednota Petr Bezruč, Vitkov)

J.G.Tajovský: Ženský zákon

(Divadelný ochotnický krúžok Moyses, Korytné)

N.V.Gogol: Ženitba

(Divadelný krúžok ZK ROH Povážských Strojární Povážská Bystrica)

F.F.Šamberk: J.K.Tyl

(Jednota divadelních ochotníků Rieger, Pelhřimov)

F.Brychta: Země dobra

(Divadlo Rozkvět, Brno-Královo Pole)

A.P.Čechov: Strýček Váňa

(Spolek divadelních ochotníků, Hronov)

J.Kvapil: Princezna Pampeliška

(Divadelní ochotnická jednota Tyl, Rakovník)

M.Pašek: Aramejská brána

(Spolek divadelních ochotníků Klicpera, Častolovice)

F.Šrámek: Plačící satyr

(Divadelní sdružení Sokol-Tůma, Ostrava)

J.Kvapil: Princezna Pampeliška

(Ochotnický spolek Klicpera, Jihlava)

J.Vrchlický: Noc na Karlštejně

(Dramatické sdružení Maska, Plzeň)


XIX.ROČNÍK 1949 (6.-22.8.1949)

F.Bělohlávek: Ohnivec

(Divadelní ochotnická jednota Tyl, Rakovník)

STM

(Pásmo vítězných souborů z celé republiky)

J.K.Tyl: Kutnohorští havíři

(Spolek divadelních ochotníků Lidové divadlo, Svitavy)

K.Isajev - A.Galič: Volá vás Tajmyr

(Divadelné združenie MOMS, Levice)

L. a P.Turové - L.Šejnin: Konfrontace

(Dramatický odbor Pražské besedy, Praha)

Alois Jirásek: Lucerna

(Divadelní odbor T.J. Sokol, Praha - Žižkov)

Rok na vsi

(Pořad souborů ČSM)

D.Usseau - J.Gow: Hluboké kořeny

(Divadelní kroužek vojenského útvaru, Beroun)

M.Gorkij: Matka

(Spolek divadelních ochotníků Symposion, Třebechovice pod Orebem)

V.Cinybulk: Ostrov splněných přání

(Loutkové divadlo Kašpárkova říše, Olomouc)

G.Gradov: Fraška o kádi. Směšná práce

(Maňáskový soubor Divadla umělecké výchovy, Praha)

F.Spitzer: Tovaryš Martin

(Soubor pražských ZK ROH)

V.Katajev: Zázrak v pustině

(Soubor ZK ROH Makyta, Púchov)

E.F.Burian: Krčma na břehu

(Divadelní odbor hasičského sboru, Chrast u Chrudimě)

P.Karvaš: Bašta

(Soubor ZK ROH Cukrovar, Trebišov)

V.Cach: DS 70 nevyjíždí

(Soubor ZK ROH Severotuk, Ústí nad Labem)

Slovensko v tanci a zpěvu. Detvianské ĺudové tance a hajduchy

V.Káňa: Parta brusiče Karhana

(Soubor ZK Chronotechna, Šternberk)


XX.ROČNÍK 1950 (10.-20.8.1950)

Alois Jirásek - J.Tumlíř: Skaláci

(Okrsek ÚMDOČ, Náchod)

Š.Králik: Buky podpolianske

(Soubor ZK ROH Bučina, Zvolen)

De Vega: Vzbouření na vsi

(ZK ROH Energetika, Pardubice)

Den ČSM

(Soubory ČSM Julia Fučíka, Perun, Papiráčci, Maňáskové divadlo, národopisný soubor)

A.S.Makarenko: Začínáme žít

(Mladá scéna ČSM, Hradec Králové)

N.Pogodin: Kremelský orloj

(Divadelní soubor hasičského sboru, Tachov)

B.Němcová: O dvanácti měsíčkách

(Loutková scéna ZK ROH "Z", Vsetín)

J.Hoskovec: Ježeček Ouborek

(Maňáskový soubor Osvětové besedy, Ledeč nad Sázavou)

J.Skalka: Kozie mlieko

(Timrava, Divadelný ochotnický súbor MOMS, Lučenec)

A.S.Makarenko: Začiname žiť

(Súbor MLD-MOMS, Levice)

Alois Jirásek: Jan Roháč

(Divadelní soubor Pražského sokolského kraje Tyršova, Praha)

P.Pavlenko: Štěstí

(Vojenský soubor ČSM, Liberec)

A.Zápotocký - J.Nezval: Vstanou noví bojovníci

(ZK ROH Buzuluk, Hořovice)

I.Prachař: Hádajú sa o rozumné

(ZK ROH Sázavan, Zruč nad Sázavou)

Ostravsko

(taneční, hudební a pěvecké soubory ZK ROH Ostravska)


XXI.ROČNÍK 1951 (17.-29.8.1951)

S.Kratochvíl: Tvrdší než skála

(ZK ROH MAJ, Hronov)

Den souborů ROH

(ZK ROH kraje Hradec Králové)

Alois Jirásek: Jan Hus

(ZK ROH Juta, Jaroměř)

A.Kornejčuk: Kalinový háj

(Soubor JZD, Velká Paka)

Alois Jirásek: Kolébka

(Soubor JZD, Kounice)

J.K.Tyl: Strakonický dudák

(Okresní soubor ČSM, Strakonice)

Alois Jirásek: Jan Žižka

(Vojenský divadelní soubor Stráž míru Domu armády, Plzeň)

M.Gorkij: Nepřátelé

(ZK Bavlnářské závody V.I.Lenina, Ružomberok-Rybárpole)

Alois Jirásek: Lampáš (Lucerna)

(Súbor ČSM, Opatovce nad Nitrou)

Den souborů ČSM kraje Hradec Králové

Alois Jirásek: Vojnarka

(Divadelní klub Tyl JZD, Horní Nová Ves)

V.Cach: Duchcovský viadukt

(Dělnické divadlo ZK ROH Gottwaldových závodů Brno-Královo Pole)

Alois Jirásek: Jan Roháč

(ZK ROH Leninových závodů, Plzeň)


XXII.ROČNÍK 1952 (14.-23.8.1952)

M.Stehlík: Jarní hromobití

(Soubor JZD, Ruprechtice)

Alois Jirásek: M.D.Rettigová

(Divadelní odbor Bezruč, JZD Hnojník)

N.V.Gogol: Revizor

(ZK ROH SSD, Šumperk)

J.Chalúpka: Kocúrkovo

(ZK ROH Odeva, Trenčín)

I.Olbracht - E.Vrchlická: Anna proletářka

(ZK ROH Vigona, Svitavy)

V.Gusev: Sláva

(Sdružené skupiny ZK ROH, Kostelec nad Černými lesy)

O.Bergholcová: Verné srdcia

(ZK ROH Gottwaldových závodů, Povážská Bystrica)

V.Sobko: Život začíná znovu

(ZK ROH Česárny, Nejdek)

A.Kuzmičev: V našem pluku

(Vojenský soubor Stráž míru Domu armády, Plzeň)

P.Gejdoš: Mlyny

(JRD Levoča)

J.Klima: Štestí nepadá s nebe

(ZK ROH Vitka, Česká Třebová)


XXIII.ROČNÍK 1953 (22.-29.8.1953)

J.K.Tyl: Tvrdohlavá žena

(Divadelní soubor ZK ROH MAJ, Hronov)

Alois Jirásek: Otec

(Divadelní soubor ZK ROH Jitex, Písek)

M.Lysenko - J.Kotljarovskij: Natalka z Poltavy

(Divadelný súbor ZK ROH, Makyta Púchov)

Alois Jirásek: Pan Johanes

(Divadelní soubor ZK ROH Vitka, Česká Třebová)

Alois Jirásek: Samota

(Divadelní soubor ZK ROH Závodů Gustava Klimenta, Třebíč-Borovina)


XXIV.ROČNÍK 1954 (21.-29.8.1954)

J.Palárik: Dobrodružstvo pri obžínkoch

(Divadelný súbor ZK OÚNZ, Liptovský Mikuláš)

F.Spitzer: Broskvový květ

(Soubor ŠS ČSM jedenáctiletky, Praha)

L.Stroupežnický: Paní mincmistrová

(Divadelní soubor ZK ROH Tonak, Nový Jičín)

M.Kukučín - A.Lysonek: Rohy

(Súbor ZK ROH Slovenských basaltových kameňolomov, Lučenec)

Alois Jirásek: Vojnarka

(Divadelní soubor Máj, Vendolí)

S.K.Macháček: Ženichové

(Dramatický kroužek neslyšících ŠCI, Praha)

J.G.Tajovský: Statky-zmätky

(Súbor RK Štátne kúpele, Štos u Košic)

J.Drda: Hrátky s čertem

(Dělnické divadlo ZK ROH Závodů Klementa Gottwalda, Brno-Královo Pole)

M.Makljarskij - A.Spešnov: Nebezpečná křižovatka

(Vojenský soubor Stráž míru, Plzeň)

De Vega: Vzbouření na vsi

(Divadelní soubor ZK Vagonka Tatra, Praha)


XXV.ROČNÍK 1955 (13.-27.8.1955)

J.K.Tyl: Fidlovačka

(Lidové divadlo ZK ROH Vigona, Svitavy)

Alois Jirásek: Lucerna

(Divadelní odbor Kvapil ZK ROH Karborundum, Benátky nad Jizerou)

J.G.Tajovský: Ženský zákon

(Ochotnické divadlo Osvetovej besedy, Sväty Jur)

A.P.Čechov: Strýček Váňa

(Dramatický kroužek Kolár Domu osvěty, Jilemnice)

E.Horvát: Tetky - pletky

(Divadelný súbor ZK Slovenskej armatúrky, Myjava)

Večer lidových autorů

Literární večer vítězů tvůrčí soutěže LUT

A.Kornejčuk: Chirurg Platon Krečet

(Dramatický odbor ZK Západočeská Prefa, Hýskov u Berouna)

J.Buchanec: Proščava

(Divadelný súbor G.F.Belatopockého ČK OÚNZ Liptovský Mikuláš)

A.Tamási: Ror és viz (Víno a voda)

(Divadelný súbor Deryné szinkör ČK ROH Komunálne služby, Bratislava)

A.Lachowicz: Gospodarz to ja

(Polski zwiazek kulturalno-oswietowy, Nydek)

H.Freyer: Ztracená posice

(Divadelní soubor ZK ROH Dolu Jan Šverma, Žacléř)

V.Vasilko: Zemlja

(Divadelný súbor MO-KSUP, Stakčín)

A.S.Makarenko: Začínáme žít

(Divadelní soubor Státních pracovních záloh, Praha)

M.Matuštíková: Kristina

(Divadelní odbor ZK ROH Pal, Magneton, Kroměříž)

Alois Jirásek: Pan Johanes

(Divadelní soubor ZK MAJ, Hronov)

I.Bukovčan: Surovo drevo

(Divadelný súbor ZK ROH Potravinár, Trebišov)

B.Lavreněv: Přelom

(Vojenský dramatický soubor Hakenovec, Roudnice nad Labem)

M.Stehlík: Nositelé řádu

(Divadelní odbor ZK Vítkovických železáren Klementa Gottwalda, Vítkovice)

Alois Jirásek: Proti všem (pásmo z husitské trilogie)

(Divadelní soubor ZK Nákladové nádraží, Praha)


XXVI.ROČNÍK 1956 (11.-25.8.1956)

J.K.Tyl: Lesní panna

(Divadelní soubor Osvětové besedy, Hejnice)

P.O.Hviezdoslav: Herodes a Herodias

(Divadelný súbor Krajského domu osvety, Banská Bystrica)

K.Čapek: Loupežník

(Divadelní studio ZK ROH UP závodů, Třebíč)

H.Ibsen: Nora

(Hornické divadlo Radnicka ZK ROH, Rud.Radnice)

V.Rozov: Šťastnou cestu

(Oblastní dramatický soubor pracovních záloh, Praha)

L.Smrčok: Puknutý mliečnik

(Divadelný súbor ZK ROH Potravinár, Trebišov)

M.Jariš: Inteligenti

(Divadelní odbor Vrchlický ZK Juta, Jaroměř)

A.Zápotocký - J.Nezval: Vstanou noví bojovníci

(Dělnické divadlo ZK ROH Královopolské strojírny, Brno-Královo Pole)

M.Gorkij: Děti slunce

(Hanácká scéna, divadelní soubor RK ZV ROH Severomoravských mlýnů, Kojetín)

Z.Skowronski - J.Slotwinski: Svátek pana ředitele

(Divadelní soubor ZK Vagonka Tatra, Praha)

M.Stehlík: Selská láska

(Divadelní soubor ZK Vítkovických železáren Klementa Gottwalda, Vítkovice)

Alois Jirásek: Emigrant

(Divadelní soubor ZK Bavlnářských závodů MAJ, Hronov)

A.Kornejčuk: Křídla

(Divadelný súbor Timrava ZK Slovenských basaltových kameňolomov, Lučenec)

J.K.Tyl: Jan Hus

(Vojenský dramatický kroužek Pokrok, Dobruška)

Večer vítězů soutěže uměleckého přednesu


XXVII.ROČNÍK 1957 (10.-24.8.1957)

Ústřední přehlídka divadelních souborů lidové umělecké tvořivosti

M.Kubátová: Jak přišla basa do nebes

(Divadelní soubor Jirásek Domu osvěty, Nový Bydžov)

E.Göllner: Zlomená pýcha

(Divadelný súbor Krajského domu osvety, Banská Bystrica)

G.B.Shaw: Pygmalion

(Divadelní studio ZK ROH UP závodů, Třebíč)

J.Lutowski: Noční služba

(Divadelní soubor Domu osvěty J.K.Tyla, Kutná Hora)

B.Brecht: Pušky paní Carrarové

(Studio Krajského domu osvěty KNV, Praha)

B.Brecht: Die Ausnahme und die Regel (Výjimka a pravidlo)

(Studio mládeže Nussnacker, Lipsko)

A.Arbuzov: Dům na předměstí

(Dramatický soubor Máj ZK Svazu zaměstnanců železnic, Praha)

N.Hikmet: Legenda o lásce

(Divadelní odbor Josefa Skřivana RK ROH Universitní knihovny, Brno)

J.G.Tajovský: Nový život

(Ochotnické divadlo J.G.Tajovského, Osvětová beseda Svätý Jur)

J.Voskovec - J.Werich: Balada z hadrů

(Divadelní soubor Domu armády, České Budějovice)

Zpěvy staré Číny

(Divadlo poezie Okresní knihovny, Náchod)

I.Prachař: Domov je u nás

(Divadelní soubor J.K.Tyla Osvětové besedy, Úvaly)

I.Prachař: Domov je u nás

(Divadelný súbor ZK Solivary, Soĺná Baňa)

G.Maupassant - Hochwälder: Kulička

(Divadlo lidové tvorby ZK Čs. státních lázní, Mariánské Lázně)

Alois Jirásek: Vojnarka

(Dramatické sdružení Tyl Osvětové besedy, Čelákovice)

M.Gorkij: Vassa Železnovova

(Divadelní odbor ZK Svit, Gottwaldov)

Večer uměleckého přednesu poezie, prózy a satiry vítězů soutěže ROH

Panoptikum zasahuje

(Vojenská škola Jana Žižky, Moravská Třebová)


XXVIII.ROČNÍK 1958 (9.-23.8.1958)

L.Rachmanov: Profesor Poležajev

(Divadelný súbor ČK ROH Makyta, Púchov)

P.Kohout: Taková láska

(Divadelní odbor Vrchlický ZK ROH Juta, Jaroměř)

F.Pavlíček: Slavík

(Divadlo mladých při ZK ROH Stalinovec, Martin)

E.Goodrichová - A.Hackett: Deník Anny Frankové

(Lidové divadlo ZK ROH Vigona, Svitavy)

A.P.Čechov: Racek

(Hanácká scéna, divadelní soubor RK ROH Severomoravské mlýny, Kojetín)

V.Kuchynka: Kratochvilná historie

(Divadelní studio Medika RK ROH Krajské správy lékáren, Plzeň)

J.Loukotková: Není římského lidu

(Divadlo Tatra ZK ROH Vagonka Tatra, Praha)

O.Waltrová: Zlatá kachna

(Dramatický kroužek při osmileté střední škole, Předmostí)

J. a K.Čapkové: Ze života hmyzu

(Divadelní odbor Josefa Skřivana Učitelského domu, Brno)

Z.Horynová: Zkoušky čerta Belínka

(Dramatický soubor Máj při Ústředním kulturním domě pracujících na železnici a v dopravě, Praha)

A.P.Čechov: Medvěd

(Dramatický kroužek Pokrok Vojenského topografického ústavu, Dobruška)

Estráda - Letem ochotnickým světem

(Estrádní soubor RK ROH ONV, Rumburk)

Estráda za hodinu

(Estrádní skupina Satira Vnitřní stráže, Mariánská)

E.Goodrichová - A.Hackett: Deník Anny Frankové

(Divadelný súbor ZK Slovenská armatúrka, Myjava)

V.Rozov: Šťastnou cestu

(Vojenský divadelní soubor Mládí, Brno)

Alois Jirásek: Otec

(Divadelní soubor ZK ROH Bavlnářských závodů Tepna, Hronov)


XXIX.ROČNÍK 1959 (12.-23.8.1959)

Ústřední přehlídka divadelních souborů lidové umělecké tvořivosti

V.Višněvskij: Optimistická tragédie

(Dělnické divadlo ZK ROH Královopolských strojíren, Brno-Královo Pole)

C.Corrinth: Trojané

(Divadlo Máj, Praha)

J.Dietl: Nepokojné hody svaté Kateřiny

(Divadelní soubor Pokrok Kulturního klubu JZD, Sezimovo Ústí)

P.Jilemnický: Kompas v nás

(Divadelní súbor ZK Potravinár, Trebišov)

A.Pavlín: Zelené pustiny

(Divadelní soubor Osvětové besedy, Stará Bělá)

P.Kavečanský: Kde je vela sviatkov - tam malo príplatkov

(Zmiešaná umelecká skupina ZK Potravinár, Trebišov)

M.Twain: Dobrodružství Toma Sawyera

(Divadelní soubor ZK ROH Tesla, Pardubice)

Estráda - Program pro JZD

(Smíšená umělecká skupina RK ROH ONV, Blansko)

E.M.Remarque: Poslední dějství

(Divadlo J.Zeyera Osvětové besedy, České Budějovice)

Estráda - Havíři jsou chlapci veselí

(Estrádní skupina Pěrun ZK ROH Velkodolu Čs. armády, Karviná)

F.Wolf: Profesor Mamlock

(Banické divadlo ZK ROH Baník, Prievidza)

J.Kareš - M.Maršálek - J.Marcilis: 20 000 mil pod mořem

(Lidové divadlo ZK ROH Vigona, Svitavy)

L.Aškenazy: Ukradený měsíc

(Dramatický kroužek ŠSČSM Jedenáctiletky, Brandýs nad Labem)

K.Salaburska: Krzysztof

(Teatr robotniczy - Zaklady przemyslu bawelniczego, Bielawa)

L.Leonov: Metelice

(Divadelní soubor Tyl Osvětové besedy, Rakovník)

Alois Jirásek: Filosofská historie

(Realistické divadlo Z.Nejedlého, Praha)


XXX.ROČNÍK 1960 (13.-28.8.1960)

Ústřední přehlídka divadelních souborů lidové umělecké tvořivosti

Alois Jirásek: Kolébka

(Divadelní soubor Vrchlický ZK Mír, Jaroměř)

O.Daněk: Pohled do očí

(Nové divadlo Domu osvěty kpt. Jaroše, Mělník)

D´Usseau - J.Gow: Hlboké korene

(Dramatický súbor ZK Švermových železiarni, Podbrezová)

N.Hikmet: Damoklův meč

(Dramatický odbor ZK Svit, ZPS a RŘ, Gottwaldov)

J.Sýkora - J.Kraus: Hrajeme kabaret

(Kabaretní skupina Parku kultury a oddechu Pardubice)

Nechte si chutnat

(Umělecká skupina Aragon, Praha)

M.Gorkij: Jegor Bulyčov a ti druzí

(Dramatický soubor RK Propagační tvorby, Praha)

K.Kyncl: Voják

(Vojenský divadelní soubor Mládí, Brno)

W.Borchert: Venku přede dveřmi

(Divadelní studio Metodika při RK Krajské správy lékáren)

N.Pogodin: Aristokrati

(Dramatický odbor RK ČSD, Tábor)

Alois Jirásek: Pan Johanes

(Divadelní soubor ZK Dolu Pětiletka, Velké Svatoňovice)

Pásmo A slyším lidstva hymnus hřímavý

(Divadlo poezie Okresní lidové knihovny Náchod)

Pásmo poezie Plamene borby víťaznej

(Divadlo poézie Okresnej ĺudovej knižnice, Trenčín)

B.Brecht: Tak míjel můj čas

(Wolkrův recitační kroužek Městského domu osvěty, Olomouc)

Pásmo veršů Vojna

(Vojenský soubor Východ, Litoměřice)

P.Karvaš: Návrat do života

(Dramatický kolektiv ČK Makyta, Púchov)

V.Petrov: Když kvetou růže

(Divadelní studio Josefa Skřivana, Brno)

P.Karvaš: Půlnoční mše

(Divadelní soubor národního umělce Zdeňka Štěpánka, ZK Slavia - Fatra, Napajedla)

W.Shakespeare: Hamlet

(Krajské oblastní divadlo, Hradec Králové)

J.K.Tyl: Jan Hus

(Východočeské divadlo, Pardubice)