Jiráskův Hronov 1961-81

XXXI.ROČNÍK 1961 (19.-27.8.1961)

Ústřední přehlídka divadelních souborů lidové umělecké tvořivosti

J.K.Tyl: Tvrdohlavá žena

(Divadelní odbor ZK Vítkovických železáren Klementa Gottwalda, Vítkovice)

F.Frýda: Korene vo vetre

(Divadelný súbor učiteĺov Osvetovej besedy, Levice)

P.Kohout: Třetí sestra

(Dramatický odbor Tyl Městské osvětové besedy, Louny)

Alois Jirásek: Jan Roháč

(Divadelní soubor Kulturního domu ROH a ZK Závodů Vítězného února, Hradec Králové)

V.Cach: Paní Kalafová

(Spojené plzeňské soubory)

B.Fiscová: Černá kobra

(Dětský soubor ZK MAJ, Hronov)

G.Figueirado: Liška a Hrozny

(Dramatický soubor ZK Svit, Gottwaldov)

P.O.Hviezdoslav: Hájnikova žena

(Divadelný súbor Andreja Sládkoviča pri Okresnom dome osvety, Banská Bystrica)

V.Blažek: Příliš štědrý večer

(Karasovo divadlo Tělocvičné jednoty Baník, Tišnov)

A.Arbuzov: Irkutská historie

(Divadelní soubor ZK Moravských chemických závodů Dukla, Ostrava-Hrušov)


XXXII.ROČNÍK 1962 (16.-26.8.1962)

Ústřední přehlídka divadelních souborů lidové umělecké tvořivosti

J. a K.Čapkovi: Ze života hmyzu

(Divadelní soubor ZK ROH Vagonka Tatra, Praha)

J.Brežan: Mária Jančová

(Divadelný súbor ZK ROH Potravinár, Trebišov)

S.Lichý: Fripiri

(Studio LUT při Divadle Oldřicha Stibora a Okresním domě osvěty, Olomouc)

J.Ördödy: Červené papuče

(Bezručovo divadlo pracujících ZK ROH Železáren Petra Bezruče, Olomouc-Hodolany)

B.Brecht: Kavkazský křídový kruh

(Lidové divadlo Jednotného klubu pracujících, Svitavy)

O.Daněk: Svatba sňatkového podvodníka

(Divadelní kroužek ZK ROH Závodů Gustava Klimenta, Třebíč-Borovina)

Alois Jirásek: Filosofská historie

(Kroužek divadelních ochotníků J.K.Tyl při Osvětové besedě, Sezemice u Pardubic)

V.K.Klicpera: Hadrián z Římsů

(Divadelní studio Josefa Skřivana při Kulturním středisku Bedřicha Václavka, Brno)

J.Král - J.Botto: Balady + J.Smrek: Básnické rozhovory

(Divadélko poézie Za rampami pri Obvodnom dome osvety, Bratislava-Nivy)

Pásmo veršů A proto jsme přišli na svět

(Vojenský soubor Směr 62, Psáry u Prahy)

Kabaretní pořad Pojďte dále

(Umělecké studio Kulturního domu ROH, Hradec Králové)

P.Fiala - B.Vaňous: Kabaret o myšilidech

(Kladivadlo, Soubor malých uměleckých jevištních forem Osvětového domu, Broumov)

B.Gorbatov: Zákon zimního tábora

(Divadelní soubor ZK MAJ, Hronov)


XXXIII.ROČNÍK 1963 (17.-24.8.1963)

A.N.Ostrovskij: I chytrák se spálí

(Bezručovo divadlo ZK ROH Železáren Petra Bezruče, Olomouc-Hodolany)

S.Lichý: Hračka pro mne

(Dramatický soubor SVVŠ, Přerov)

Pásmo poezie Lidé

(Vojenský soubor Směr 63, Psáry u Prahy)

Lidé kolem Davida

(Divadlo pantomim při Kulturním středisku Bedřicha Václavka, Brno)

Bon jour amour

(Docela malé divadlo Kulturního střediska MěstNV, Litvínov)

I.Torkár: Maĺovaná lopata

(Divadelný súbor ZK ROH Strojárne, Prakovce)

P.Fiala: Hudryjáda a Skorokrokodýl

(Soubor Kladivadlo, ZK Nástup, Kadaň)

P.Veselý - L.Nekuda: Šlápoty

(Divadélko pod okapem, soubor Osvětové besedy, Ostrava 1)

E.A.Longen: C.K. polní maršálek

(Divadelní studio Josefa Skřivana při Kulturním středisku Bedřicha Václavka, Brno)

C.Hubalek: Hodina Antigony

(Divadelní soubor RK Městského ÚNZ, Plzeň)

K.Čapek: Bílá nemoc

(Divadelní soubor J.K.Tyl při Osvětové besedě, Třeboň)

F.Dürrenmatt: Fyzikové

(Divadelný súbor ČK Makyta, Púchov)

F.Hrubín: Křišťálová noc

(Dramatický soubor ZK Svit, ZPS, RŘ, Gottwaldov)


XXXIV.ROČNÍK 1964 (16.-20.8.1964)

Ústřední přehlídka STMP v oboru amatérského divadla

J.Švarc: Stín

(Divadelní soubor Kulturního domu ROH, Hradec Králové)

I.Rusnák: Lišky, dobrú noc

(Divadelný súbor Ľudovíta Štúra pri OD, Zvolen)

V.Majakovskij: Sprcha

(Dramatický odbor J.K.Tyla Městské osvětové besedy, Louny)

V.Havel: Zahradní slavnost

(Divadelní soubor Julius Zeyer Parku kultury a oddechu, České Budějovice)

V.Renč: Tom Sawyer od řeky Mississippi

(Studio LUT Divadla Oldřicha Stibora a Okresního domu osvěty, Olomouc)

E.L.Masters: Spoonriverská antologie + R.N.Nash: Hrst ohně

(Divadelní soubor TJ Dynamo, Stránčice)

W.Shakespeare: Večer tříkrálový aneb cokoli chcete

(Divadelní studio Josefa Skřivana při Kulturním domě Bedřicha Václavka, Brno)


XXXV.ROČNÍK 1965 (7.-15.8.1965)

J.K.Tyl: Tvrdohlavá žena

(Divadelní studio Náchodského kulturního střediska, Náchod)

J.Ratkin: Nedohraná partie

(Kabaretní soubor Klubu, Přerov)

Montáž poezie Díky, žes nestál!

(Vojenský soubor - divadlo poezie, Ruzyně)

S.Mrožek: Na širém moři + Mučednictví Petra Oheye

(Divadelní studio Josefa Skřivana ZK ROH ŽKL, Brno)

J. a K. Čapkové: Ze života hmyzu

(Divadelní soubor Symposion JKP, Třebechovice pod Orebem)

G.Hoffmann: Starosta

(Divadelní studio Julius Zeyer Parku kultury a oddechu, České Budějovice)

J.Broszkiewicz: Skandál v Hellbergu

(Hanácká scéna Osvětové besedy, Kojetín)

H.Sachs: Samopašné hry

(Divadelný súbor DM ROH Osvětovej besedy, Bratislava)

F.Langer: Dvaasedmdesátka

(Divadelní studio Medika RK ROH Městského ÚNZ, Plzeň)


XXXVI.ROČNÍK 1966 (6.-13.8.1966)

J.Robert - J.Duvivier - H.Jeanson - P.Kohout: Marie - Octobre

(J.K.Tyl, divadelní soubor OV SZŠ, Jablonec nad Nisou)

N.Machiavelli: Mandragora

(Divadelný súbor Osvetovej besedy, Bratislava-Nivy)

Alois Jirásek: Lucerna

(Divadelní soubor Kulturního domu ROH, Hradec Králové)

M.Macourek: Jedničky má papoušek

(Divadelní soubor ZK ROH Meopta, Přerov)

E.Albee: Dokud tohle trvá + Stalo se v ZOO

(Docela malé divadlo, Městská osvětová beseda, Litvínov)

I.Mykytenko: Sólo na flétnu

(Divadelný súbor ČK ROH Makyta, Púchov)

V.Bárta: O zlých mazácích a hodných kuchařích aneb o hodných kuchařích a zlých mazácích

(Inklemo, Praha)

B.Nušič: Truchlící pozůstálí

(Divadelní studio Josefa Skřivana ZK ROH ZKL, Brno)

L.Stroupežnický: Naši furianti

(Lidové divadlo JKP, Svitavy)


XXXVII.ROČNÍK 1967 (12.-19.8.1967)

J.Vrchlický: Soud lásky

(Divadelní studio mladých Náchodského kulturního střediska, Náchod)

I.Borská - I.Štuka: Svět se točí dokolečka + A.Mikulka: Aby se děti divily

(Pirko - Pionýrský rozhlasový kolektiv Domu pionýrů a mládeže, Brno)

C.Goldoni: Treperendy

(Divadelní studio Josefa Skřivana ZK ROH ZKL, Brno)

E.Ionesco: Kuba neboli Podrobení

(Soubor NTO Mölnlycke)

L.Smoček: Bludiště + Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho

(Divadelní soubor ZK ROH Hrušovských chemických závodů Ostrava-Hrušov)

A.Jarry: Král Ubu

(Divadelní soubor Střední zemědělské technické školy, Březnice)

P.Chilver: Devět skandálních příběhů loupežníka Dicka Turpina

(Divadelní soubor The Youth Theatre Workshop, Londýn)

Divadélko úsměvu Domu pionýrů a mládeže Klementa Gottwalda, Bratislava

A.P.Čechov: Medvěd

(Divadelný súbor Osvetovej besedy, Bratislava-Nivy)

E.Ionesco: Třeštění ve dvou

(Divadélko pro 111 Parku kultury a oddechu, České Budějovice)

E.Albee: Kdo se bojí Virginie Woolfové

(Dramatický odbor Hálek ZK ROH Dopravy a spojů, Nymburk)

M.Sachs: Masopustní hry

(Divadélko Za branou, JZK Vyškov)


XXXVIII.ROČNÍK 1968 (10.-17.8.1968)

Přehlídka souborů československého amatérského divadla

R.Bolt: Člověk pro všechny řasy

(Divadlo Hrušov ZK ROH Hrušovských chemických závodů, Ostrava-Hrušov)

A.P.Čechov: Bankovní jubileum + Na hlavní silnici

(Divadelní studio Josefa Skřivana ZK ROH ZKL, Brno)

J.Broszkiewicz: Konec knihy VI.

(Jihomoravské divadlo, Znojmo

N.V.Gogol: Ženitba

(Divadelný súbor Domu kultúry ROH Turčianských strojarní, Martin)

P.Dostál: Výtečníci

(Studio Divadla Oldřich Stibora, Olomouc)

L.Andrejev: Tma

(Divadelný súbor Obvodného osvetového domu Bratislava-Nivy)

E.E.Kisch: Aféra plukovníka Rédla

(Divadelní soubor Collage vojenského útvaru, Liberec)

E.Janovskij: Zuřivost + N.V.Gogol: Ženitba

(Lidové dramatické divadlo, Novozybkov)

Alois Jirásek: Jan Hus

(Lidové divadlo JKP, Svitavy)


XXXIX.ROČNÍK 1969 (9.-16.8.1969)

Celostátní přehlídka československého amatérského divadla

J.Voskovec - J.Werich: Robin zbojník

(Divadelní studio Josefa Skřivana, Brno)

J.Anouilh: Antigona

(Divadlo Hrušov ZK ROH Hrušovských chemických závodů Ostrava-Hrušov)

W.S.Mangham: Karolína

(Radnické divadlo, soubor Domu kultury, Radnice)

J.Lhotský: Na vojně se zpívá a bude se zpívat

(Vojenský soubor VÚ 4412, Pardubice)

E.Konrád: Skřivan a smršť

(Soubor divadla, Tábor)

S.Mrožek: Dům na hranici

(Divadélko Za branou SZK Vyškov)

B.Brecht: I fucili di madra Carrar (Pušky paní Carrarové)

(Gruppa arte dramatica oreste Calabresi di Macerata, Teatro "Lauro Rossi" Macerata)

F.Arrabal: Picnic in Campagna (Piknik v přírodě)

(Gruppa arte dramatica oreste Calabresi di Macerata, Teatro "Lauro Rossi" Macerata)

C.Goldoni: Sluha dvoch pánov

(Divadelný súbor Domu kultúry ROH Prievidza)

B.Jonson: Lišák aneb Komedie bez lásky

(Divadelní soubor J.K.Tyl, Jablonec nad Nisou)

J.Kopecký: Komedie o hvězdě

(ZK Mír - Divadelní soubor Vrchlický Jaroměř)


XL.ROČNÍK 1970 (30.7.-8.8.1970)

Celostátní přehlídka československého amatérského divadla

Alois Jirásek: Pan Johanes

(Divadelní soubor ZK MAJ, Hronov)

I.Bukovčan: Kým kohút nezaspieva

(Divadelní soubor Domu kultury ROH, Prievidza)

A.P.Čechov: Bankovní jubileum

(Divadelní soubor Josefa Skřivana, Obvodní kulturní a vzdělávací středisko, Brno)

V.K.Klicpera: Veselohra na mostě

(Divadlo Hrušov ZK ROH Hrušovských chemických závodů Dukla, Ostrava-Hrušov)

S.Andrescu - T.Mänescu: Neviditelné epolety + J.Soyfer: Melodie z Broadwaye 492 neboli Kryštof Kolumbus

(Lidové divadlo Domu kultury Lugoj, kraji Timis)

L.Pirandello: Člověk, zvíře a ctnost

(Malá scéna, Obvodní kulturní dům Praha 3-Žižkov)

J.Trnka - J.Delongová: Zahrady

(Pirko, dětský divadelní soubor Domu dětí a mládeže, Brno)

P.Hamilton: Plynové lampy

(Dramatický soubor ZK Svit, Gottwaldov)

H.Fielding: Přeukrutná tragedie o životě a smrti Palečka Velikého

(Divadélko Za branou, SZK Vyškov)

M.Krleža: Páni Glembayové

(Dramatický soubor Klicpera Domu kultury ROH, Jihlava)

A.N. Ostrovskij: Vrána vráně oči nevyklove

(Divadelní soubor Domu kultury VŽKG, středisko Vítkovice, Ostrava-Vítkovice)

K.Čapek: Matka

(Divadelní odbor ZK ROH pivovar, Volyně)


XLI.ROČNÍK 1971 (7.-14.8.1971)

Národní festival zájmové umělecké činnosti na počest 50.výročí vzniku KSČ

Alois Jirásek: Kolébka

(Dramatický odbor ZK Slaný, Slánská scéna)

K.Simonov: Čtvrtý

(Malá scéna OKD Praha 3-Žižkov)

M.Kudeříková: Zlomky života

(Recitační studio OOD Svitavy)

A.N.Ostrovskij: Les

(Divadelný súbor Makyta, Púchov)

J.Mlejnek: Cesta kolem světa za 77 dní aneb Tři chyby Phillase Fogga

(Dětský divadelní soubor ZK ROH Karosa, Vysoké Mýto)

H. a J.Lamkovi: O veselém hrobaři

(Divadelní soubor Máj ÚK DDS Praha)

B.Brecht: Pan Puntila a jeho služebník Matti

(Divadlo Hrušovských chemických závodů Dukla, Ostrava-Hrušov)

M.Gorkij: Měšťáci

(Jihomoravské divadlo Znojmo)

P.Landovský: Hodinový hoteliér

(Divadelní soubor Mikrofor Desta club Děčín)

L.Pirandello: Jindřich IV.

(Městský divadelní soubor organizace Enal "O Calabresi" Macerata)

A.P.Čechov: Racek

(Spojené divadelní soubory, Plzeň)

L.Stroupežnický: Naši furianti

(Divadelní soubor Hálek ZK ČSD Nymburk)


XLII.ROČNÍK 1972 (5.-12.8.1972)

Celostátní přehlídka československého amatérského divadla

Alois Jirásek: Lucerna

(Dům kultury ROH Závodů vítězného února, Hradec Králové)

M.Gorkij: Vassa Železnovová

(Malé divadlo ZK ROH Severočeských tukových závodů, Ústí nad Labem)

O.Zahradník: Sólo pro bicí (hodiny)

(Divadelní soubor Hviezdoslav při Stálé scéně Spišská Nová Ves)

V.K.Klicpera: Každý něco pro vlast

(Divadlo pro 111 PKO České Budějovice)

J.Barč - Ivan: Dva

(Soubor ZK ROH Chemických závodů J.Dimitrova, Bratislava)

J.Zeyer: Stará historie

(Divadelní soubor I.Závodního klubu ROH Škoda, Plzeň)

K.Čapek: Matka

(Závodní klub ROH PAL Magneton, Kroměříž)

B.Éléss - T.László: Jeníček v říši pohádek

(Tatabanská hornická scéna Tatabanya)

J.Barč - Ivan: Matka

(Divadelní soubor ÚK ROH Železničář, Spišská Nová Ves)


XLIII.ROČNÍK 1973 (3.-11.8.1973)

Národní festival zájmové umělecké činnosti k 25.výročí Vítězného února

Národní přehlídka amatérských divadelních souborů

J.K.Tyl: Kutnohorští havíři

(Divadelní soubor ZK VŽKG Ostrava-Vítkovice)

M.Gorkij - B.Brecht: Matka

(Slánská scéna, dramatický odbor ZK ROH Slaný)

F.Hrubín: Křišťálová noc

(Divadelní soubor ZK PAL - Magneton, Kroměříž)

H.Heyermans: Loď jménem Naděje

(Divadelní studio D3 Karlovy Vary)

N.Vinnikov: Když rozkvete akát

(Divadlo pro 111 PKO České Budějovice)

I.Olbracht - J.Pokorný: Bratr Žak

(Divadelní soubor Vrchlický ZK Mír, Jaroměř)

N.V.Gogol - Z.Hedvábný: Mrtvé duše

(Divadelní soubor I.ZK Škoda, Plzeň)

V.Cach: Paní Kalafová

(Divadelní soubor Letištního klubu a OB Bechyně)

I.S.Turgeněv: Noc v krčme "U velkého diviaka"

(Divadelní soubor DK ROH Turčianských strojíren, Martin)